DOMYOS

Maksimum kavramayla hareket edin.

//www.decathlon.com.tr/common/3Dpictures/a/b9fc25e9-da1f-4db0-9f79-e39bd72dd4c9.zip/index.html
Referans numarası : 8484796
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
Fitness Kardiyo

500 Fitness / Kardiyo Ayakkabısı - Kadın - Mavi / Pembe DOMYOS

DOMYOS
5/5
Beden Değerlendirmesi
Decathlon
89.99TL - %

89.99TL*
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

*Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
89.99TL  %
Eski Fiyat0.00TLYeni Fiyat89.99TL**
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

* *Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
* Bu fiyat tarihinden itibaren geçerlidir.
Mağaza Stoğuna Bak
Fitness tutkunları olarak bizler bu ürünü orta yoğunlukta, haftada 2 - 3 defa fitness antrenmanları yapan sizler için tasarladık. 500 Mid fitness kardiyo kadın ayakkabısı, ayağın ön kısmında bulunan cırt cırtlı bantları ile ideal bir kavrama sunar ve çok yönlü hareketler sırasında denge sağlar.

FAYDALARI

Çok yönlü esneklik Ayağın mekanik eksenine uygun altıgen tasarımı dönüşlerde kolaylık sağlar.
Destek Ön taraftaki cırt cırtlı bant ayakların kaymasını önleyerek kavrama sunar
Darbe emici EVA taban hareket sırasında oluşan baskıyı önleyerek darbe emicilik sunar

ÜSTLENDİKLERİMİZ

Garanti 2 Yıl

TEKNİK BİLGİLER

NEDEN FITNESS AYAKKABISI TERCİH EDİLMELİ?

Sporstlab laboratuvarımız tarafından yapılan çalışmalar fitness antrenmanında ve diğer farklı sporlarda birden fazla çeşitli hareketin olduğunu göstermiştir. dönüş, patinaj, toplu halde sıçrama, squat, lunge hareketleri gibi. Temel olarak doğrusal hareketleri kullanan koşu antrenmanının aksine burada çoğunlukla hiçbir doğrusal hareket yoktur. Tüm ayakkabılarımızı, yaralanma riski olmadan bu tür hareketleri yapmanıza yardımcı olması için geliştiriyoruz.

UYGUN AYAKKABILARLA ANTRENMAN YAPMAK NEDEN ÖNEMLİDİR? Güvenlik

Çalışmalar gösterdi ki fitness antrenmanında yaşanan yaralanmalar uygun olmayan ayakkabı kullanımından kaynaklanmaktadır. Fitness antrenmanında yaralanan kişilerin %86'sı Koşu ayakkabısı giymektedir. Yaptığımız çalışmalar, fitness antrenmanına uygun olmayan ayakkabı kullanan kişilerin uygun ayakkabı kullananlara göre daha fazla yaralanma risklerinin bulunduğunu ortaya koydu. Tüm bunlar, fitness antrenmanına uygun özel bir fitness ayakkabısı tasarlamanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

TABANIN TOPUK YÜKSEKLİĞİ ayağınızın önü ve arkası arasındaki yükseklik farkı

Tüm fitness ayakkabılarımız 4mm topuk yüksekliğine sahiptir. Bu 4mm topuk yüksekliği, doğal duruşunuza yakın bir his sunar (Çıplak ayak = topuksuz)
Örneğin kadınlar için topuklu ayakkabılar gibi yüksek topuklu ayakkabılar giymeye alışkınsanız, yeni ayakkabılarınıza alışmanız biraz zaman alabilir.

ÇOK YÖNLÜ ESNEKLİK

Neden önemli?
Çalışmalar, fitness antrenmanında bükülme ve esneme ihtiyacının koşuya göre 1,7 kat daha fazla olduğunu gösterdi. Bilek hareketi, fitness veya koşu antrenmanına göre farklılık gösterir. Bu çalışmalar, fitness ayakkabısının bükülme ve esneme ihtiyacının koşu ayakkabısından farklı ve özel olduğunu kanıtlamıştır. Bu nedenle, fitness antrenmanı ve yapılan hareketlere uygun çok yönlü bir ayakkabı tasarladık

ÖN AYAKTA KAVRAMA

Neden önemli? Ayağın ön tarafında bulunan kavrama, fitness antrenmanı sırasında zeminle temas ettiğinizde yönünüzü değiştirmeniz için gereken dengeyi sağlamanıza yardımcı olur.

ÖN AYAKTA DARBE EMİCİLİK

Neden önemli?
Fitness antrenmanında ayak ile zemin arasında oluşan baskı ayağın ön kısmındayken koşu antrenmanında topukta yer alır.
Ayakkabılarımızı, devamlı hareketleri daha iyi yapabilmeniz amacıyla oluşan baskıyı dengeleyerek tekrarlanan darbelerden sizi korumak için ayağın ön kısmında ideal darbe emicilik sağlayacak şekilde tasarladık.

KAYMAZLIK VE DÖNÜŞ

Bu modelin kaymazlık özelliği, hızlı ve kolay yön değiştirme sağlar. Daha az yer tutuş olan dönme bölgeleri, eklemleri zorlamadan kolayca yön değiştirmenize veya dönmenize olanak tanır.
Başlıca gerekli olan bu iki bölge arasında ideal dengenizi bulabilirsiniz. Duyumsal, mekanik ve biyomekanik testlerin birleşimi, dönüşleriniz sırasında ideal kaymazlık seviyesini ve kullanılan baskı bölgelerini belirlememizi sağlar.

ÜRÜN KALİTESİNİ NASIL KANITLIYORUZ? ÜRÜN TESTİ

Uzmanlarımız, bedenin tepkilerini ölçen sensörler sayesinde laboratuvarlarda hareketleri analiz eder. Ancak hiçbiri saha deneyimi kadar etkili değildir. Bu nedenle, ürünlerimizi aynı zamanda fitness salonlarında da kullanım testlerine tabi tutuyoruz. Bu testler sonucunda sizlere erişimi kolay, teknik ürünler sunarak en iyi şartlar altında spor yapabilmenizi hedefliyoruz.

ZEMİNDE İZ BIRAKMAZ

Ayakkabı tabanlarımız zeminde iz bırakmayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

FITNESS AYAKKABILARIYLA KOŞU BANDINDA KOŞABİLİR MİYİM?

Fitness ayakkabılarımız, fitness kardiyo antrenmanı için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca çok sık olmamakla birlikte koşu bandında yapılan antrenmanlara da uygundur. Antrenmanlarınızdan önce veya sonra koşu bandında ısınmak istiyorsanız bu ayakkabılar sizin için uygundur.
Antrenmanınız sadece koşu bandında ya da dış mekanda koşmaktan oluşuyorsa güvenliğiniz açısından koşu antrenmanları için tasarlanan ayakkabıları kullanmanızı öneririz.

SADECE İÇ MEKANDA KULLANILABİLEN FITNESS AYAKKABISI?

Fitness - kardiyo antrenmanları çoğunlukla spor salonlarında ve/veya evde yapılır. Bu nedenle ayakkabılarımız iç mekanlarda kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.
Kauçuk daha "hassas" olduğu için özellikle salonda kullanıma uygundur. Bu ayakkabıların dış mekanda asfaltta kullanılması kauçuğun erken yıpranmasına sebep olur. Tabanın kaymazlık özelliği salon ya da evinizin zemininde kullanıma uygun olacak şekilde test edilmiş, kauçuk antrenmanda yüksek kaymazlık sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Daha Fazlası Daha Azı

BİLEŞENLER / TAVSİYELER

BİLEŞENLER
Üstü
80.00% Polyester, 20.00% Poliüretan
Dış taban
30.00% Kauçuk, 70.00% EVA
Astar ve çorap
100.00% Polyester
Bakım önerileri Kurutma makinesi kullanmayın. Elde yıkayın.

ÜSTLENDİKLERİMİZ

Garanti 2 Yıl

YORUMLARINIZ

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM