TRIBORD

Uzun, kapüşonlu ve cepleri fermuarlı mont!

Erkek Yelken Montları Tekne Yelken Yeni - 100 YELKENLİ MONTU TRIBORD - Tekne Yelken Yeni
//www.decathlon.com.tr/common/3Dpictures/a/5a964b0cc0ce41a79daa2a5039b1eb80.zip/index.html
Erkek Yelken Montları

100 SICAK TUTAN YELKENLİ MONTU - ERKEK - BORDO TRIBORD

TRIBORD
Orta şiddetteki havalarda (yağmur ve rüzgar, dalgalı deniz) hobi amaçlı veya düzenli olarak seyir yapanlar için tasarlandı. Kuru kalmanızı sağlayarak sizi sıcak tutacak su geçirmez mont! Astarı, uzun kesimi ve tasarımı sayesinde üzerinizde olduğunu unutacaksınız. Fermuarlı cepleri ve suya karşı koruması ek özelliğidir!

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8367652
TEKNİK BİLGİLER
Su geçirmezlik: Su geçirmez özel bileşeni sayesinde güçlü bir sağanak yağmurda dahi kuru kalacağınızın garantisini verir. Yağmur simülatöründe yapılan test sırasında, 4 saat boyunca 100 L /Sa / m2 yağış koşullarına tabi tutulan ürünün su geçirmezliği onaylanmıştır. 5000 mm'ye kadar su geçirmemeyi garantileyen membran kaplaması bulunur
Kapüşon: Kapüşonu yakada kolayca toplanabilir. Elastik sıkıştırma ipi ve otomatik kilitlenen iki kopçası ile başınızı saracak şekilde ayarlayabileceğiniz ve sizi kötü hava şartlarından koruyan kapüşon.
Cepler, belgeler ve aksesuarların korunması: Fermuar ile kapatılabilen iç cebi güvenliğin yanı sıra belgelerinizi ve aksesuarlarınızı sudan korumayı sağlar.
Bileklerin ayarlanması: Cırt cırtlı bantlara sahip manşet uçları bilek boyuna göre ayarlanabilir ve su ile hava girişinin önüne geçer.
Montun kapatma sistemi: Plastik enjeksiyon (cep fermuarlarında olduğu gibi) ana fermuar, dişlerinin özel yapısı sayesinde tuz kaynaklı oksitlenmeye dayanıklıdır. Fermuar, iç kısımda ürünün su geçirmezliğini destekleyen bir kanada bağlıdır.
Elastik ip sayesinde montun alt kısmı ayarlanabilir, klipsle sıkıştırılarak sabitlenebilir.
Montun astarı: Elyaf dolgulu, mikrofiber yapıdaki mont, 2,33 dereceye kadar ısı yalıtımı sağlayan clo değerine sahiptir.
Ürünün nefes alması ve RET özelliği nedir? Montunuzun nefes alabilirliği vücut tarafından üretilen teri dışarı atma kapasitesidir. Bu kapasite Termik Buharlaşma Sistemi (RET) (ISO 11092 standardı) ile ölçülür. RET ölçüsü ne kadar düşükse ürününüz o kadar nefes alıyor demektir. 6 ve 9 arası RET: çok fazla nefes alır, 10 - 13 arası: çok nefes alır, 14 -17 arası: nefes alır, 18 arası: az nefes alır, 20'den fazlası: nefes almaz demektir.
Su geçirmezlik testi ya da duş testi nedir? Ürünlerin, farklı hava koşullarında, belirli bir miktar su altında gerçekleştirilen testlere tabi tutulmasıdır. Su geçirmez bileşenlerimizin tümü ürünün kullanımına uygun şekilde 4 saat boyunca 100 L / Sa / m² - 450 L / Sa / m² arası değişen su altında test edilerek onaylanır.
Ürünün su tutmazlığı: Sıcak tutan mont su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem, suyun kumaş tarafından emilmeden yüzeyden akıp gitmesini sağlar. Böylece kumaş su geçirmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Bu özelliğin korunabilmesi için ürünün ömrü boyunca bu işlem tekrarlanmalıdır. Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz.
Rüzgar kesen bir ürünün artısı nedir? Spor yaparken de dinlenirken de vücudun üşümesini engellemek için rüzgârdan korunmak oldukça önemlidir. Rüzgara ve soğuğa bağlı olarak hissedilen sıcaklığı ölçen 'Windchill' modeline göre: 30km/sa hızla esen rüzgarlı, 5°C sıcaklığında bir havada sıcaklık 0°C hissedilir. saatte 40km/sa ile esen 0°C rüzgarın hissedilen sıcaklığı -7°C olacaktır. Sıcak tutan mont rüzgarın üşütücü etkilerini keser.
CLO değeri nedir? Clo, sıcak tutan montunuzun ısı yalıtımını ölçmeye yarar. Yapılan testlerde, teknik ürününüzün bileşenleri vücut ısısına ve dış ısılara yakın derecelerde test edilmiştir. Clo değeri, sıcak tutan montun vücut ısısını giysinin içerisinde tutabilme kapasitesi olarak ifade edilebilir. Clo değeri ne kadar yükselirse, ürünün teknik bileşeninin vücut sıcaklığını içerde tutma kapasitesi o kadar artar.
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Test, meteorolojik olayları yansıtan bir simülatörde, sağanak yağış koşulları altında gerçekleştirilmiştir. Bu simülatörde, 100 L / Sa / m2 yağışa tabi tutulan sıcak tutan montun, 4 saat sonra bile kullanıcıyı kuru tutacağı kanıtlanmıştır.
Garanti 2 Yıl