TRIBORD

Uzun, kapüşonlu ve cepleri fermuarlı mont!

//www.decathlon.com.tr/common/3Dpictures/a/5a964b0cc0ce41a79daa2a5039b1eb80.zip/index.html

100 YELKENLİ MONTU

Orta şiddetteki havalarda (yağmur ve rüzgar, dalgalı deniz) hobi amaçlı veya düzenli olarak seyir yapanlar için tasarlandı. Kuru kalmanızı sağlayarak sizi sıcak tutacak su geçirmez mont! Astarı, uzun kesimi ve tasarımı sayesinde üzerinizde olduğunu unutacaksınız. Fermuarlı cepleri ve suya karşı koruması ek özelliğidir!

Renk : Bordo

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8367652
TEKNİK BİLGİLER
Su geçirmezlik: Su geçirmez özel bileşeni sayesinde güçlü bir sağanak yağmurda dahi kuru kalacağınızın garantisini verir. Yağmur simülatöründe yapılan test sırasında, 4 saat boyunca 100 L /Sa / m2 yağış koşullarına tabi tutulan ürünün su geçirmezliği onaylanmıştır. 5000 mm'ye kadar su geçirmemeyi garantileyen membran kaplaması bulunur
Kapüşon: Kapüşonu kolaylıkla yakada bulunan cebine kolayca katlanabilir. Elastik sıkıştırma ipi ve otomatik kilitlenen iki kopçası ile başınızı saracak şekilde ayarlayabileceğiniz ve sizi kötü hava şartlarından koruyan kapüşon.
Cepler, kişisel eşyaların ve belgelerin korunması: Fermuar ile kapatılabilen iç cebi güvenliğin yanı sıra belgelerinizi ve aksesuarlarınızı sudan korumayı sağlar.
Bileklerin ayarlanması: Cırt cırtlı bantlara sahip manşet uçları bilek boyuna göre ayarlanabilir ve su ile hava girişinin önüne geçer.
Montun fermuar sistemi: Plastik enjeksiyon (cep fermuarlarında olduğu gibi) ana fermuar, dişlerinin özel yapısı sayesinde tuz kaynaklı oksitlenmeye dayanıklıdır. Fermuar, iç kısımda ürünün su geçirmezliğini destekleyen bir kanada bağlıdır.
Elastik ip sayesinde montun alt kısmı ayarlanabilir, klipsle sıkıştırılarak sabitlenebilir.
Montun astarı: Elyaf dolgulu, mikrofiber yapıdaki mont, 2,33 dereceye kadar ısı yalıtımı sağlayan clo değerine sahiptir.
Ürünün nefes alabilirliği ve RET özelliği nedir? Montunuzun nefes alabilirliği vücut tarafından üretilen teri dışarı atma kapasitesidir. Bu kapasite Termik Buharlaşma Sistemi (RET) (ISO 11092 standardı) ile ölçülür. RET bir direnç göstergesidir, ne kadar düşük olursa ürününüz o kadar nefes alıyor demektir. 6 ve 9 arası RET: çok fazla nefes alır, 10 - 13 arası: çok nefes alır, 14 - 17 arası: nefes alır, 18 - 20 arası: az nefes alır, 20 üzeri: nefes almaz demektir.
Su geçirmezlik testi ya da duş testi nedir? Sıcak tutan montunuzun, farklı hava koşullarında, belirli bir miktar su altında gerçekleştirilen testlere tabi tutulmasıdır. Su geçirmez bileşenlerimizin tümü ürünün kullanımına uygun şekilde 4 saat boyunca 100 L / Sa / m² - 450 L / Sa / m² arası değişen su altında test edilerek onaylanır.
Bileşenin su tutmazlığı: Sıcak tutan montunuz su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem, suyun kumaş tarafından emilmeden yüzeyden akıp gitmesini sağlar. Böylece kumaş su geçirmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Bu özelliğin korunabilmesi için ürünün kullanım ömrü boyunca bu işlem tekrarlanmalıdır. Bu işlem için gereken ürünleri mağazalarımızda bulabilirsiniz.
Rüzgar kesen bir ürünün avantajı nedir? Spor yaparken veya dinlenirken vücudun üşümesini engellemek için rüzgardan korunmak oldukça önemlidir. Rüzgara ve soğuğa bağlı olarak hissedilen sıcaklığı ölçen 'Windchill' modeline göre: 30 km / sa hızla esen rüzgarlı havada 5°C olan sıcaklık 0°C olarak hissedilir. Saatte 40 km / sa ile esen rüzgarın 0°C'lik bir havada hissedilen sıcaklığı -7°C olacaktır. Sıcak tutan montunuz rüzgarın etkilerini keser.
Clo değeri nedir? Clo, sıcak tutan montun ısıya dayanıklılığını ölçmeye yarayan bir derecelendirmedir. Yapılan testlerde, teknik ürününüzün bileşenleri vücut ısısına ve dış ısılara yakın derecelerde test edilmiştir. Clo değeri, sıcak tutan montun vücut ısısını giysinin içerisinde tutabilme kapasitesi olarak ifade edilebilir. Clo değeri ne kadar yükselirse, ürünün teknik bileşeninin vücut sıcaklığını içerde tutma kapasitesi o kadar artar.
Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur. Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır. Açıklayıcı video: https://youtu.be/8t63KkRwn_8
sustainability.decathlon.com
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Test, meteorolojik olayları yansıtan bir simülatörde, sağanak yağış koşulları altında gerçekleştirilmiştir. Bu simülatörde, 100 L / Sa / m2 yağışa tabi tutulan sıcak tutan montun, 4 saat sonra bile kullanıcıyı kuru tutacağı kanıtlanmıştır.
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM