TRIBORD

Cepleri ve destekli bölgeleri sayesinde işlevsel.

OFFSHOROA SALOPET

Değişken hava koşullarında kamaralı yelkenli ile seyir yapanlar için tasarlandı. Sizi korumak için tasarlanmış bu salopet su geçirmez ve nefes alır. Cepleri fermuarlı ve polar astarlıdır.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8319499
TEKNİK BİLGİLER
Su geçirmezlik: Beaufort 2L bileşeni ve özel Novadry teknolojisi sağanak yağmur altında bile kuru kalmanızı sağlar. Bu özelliklerinin yanı sıra kesimi ve üretim kalitesi sayesinde, yağmur simülatöründe yapılan test sırasında 4 saat boyunca 300 l/sa/m² yağış koşullarına tabi tutulan Offshoroa salopetinizin su geçirmezliği onaylanmıştır. Bileşenin su geçirmezliği, 10.000 mm üzerinde su basıncına dayanıklıdır. Tüm dikişleri %100 su geçirmezdir.
Duş testi olarak adlandırılan su geçirmezlik testi nedir? Ürün, farklı iklim koşulları taklit edilerek oluşturulan su sütunu altında test edilir. Tüm ürünlerimizin su geçirmezliği, kullanım şekline göre 100 l/sa/m² ile 450 l/sa//m² arası değişen yağış koşulları altında 4 saat boyunca test edilerek onaylanır. Dünya yağış rekoru, 1942 yılından beri kırılamayan (Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi, USDC) ve ABD'ye 4,5 saat boyunca 174 l/sa/m2 olarak düşen yağış ve Paris'te yağmur yağdığında ortalama 2 l/sa/m2 (www.Paris.fr) olarak gerçekleşen yağıştır.
Salopetin fermuarı: Plastik enjeksiyon ana fermuar, dişlerinin özel yapısı sayesinde tuz kaynaklı oksitlenmeye dayanıklıdır. Fermuar, iç kısımda salopetin su geçirmezliğini artıran bir kanada bağlıdır.
Destekler: Diz, kalça ve topuk destekleri aşınma ve yıpranmaya dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir, baskı gören bu bölgelerin su geçirmezliğini artırır.
Salopetin beli: Yarı elastik cırt cırtlı bantlar sayesinde Offshoroa salopetin beli ayarlanabilir.
Saklama alanı: Sağ uyluk üzerinde yer alan geniş kargo cebi kapaklıdır ve fırtına durumunda eşyalarınızı güvence altına almanızı sağlayan bir ip mevcuttur.
Uç kısımların su geçirmezliği: Su girişini engelleyen cırt cırtlı bantlar sayesinde ayak bilekleri ayarlanabilir.
Ellerinizi ısıtan cepler: Göğüs kısmında bulunan fermuarlı ve 240 g. polar astarlı cepler ellerinizin her zaman sıcak kalmasını sağlar.
Görülebilirlik: Sırtta bulunan geniş 3M yansıtıcı şerit az ışıkta bile görünür olmanızı sağlar. Tribord logoları da aynı yansıtıcı yapıya sahiptir.
Ürünün su tutmazlık özelliği: Salopetin su tutmama özelliği dış yüzeyine uygulanan bir işlemden kaynaklanır. Bu işlem, suyun kumaş tarafından emilmeden yüzeyden akıp gitmesini sağlar. Böylece, bileşen suyu emmez. Her zaman hafif kalır, sıcak tutar ve nefes alır. Bu işlem, ürünün kullanım ömrü boyunca düzenli olarak yenilenmelidir. Ürün gamlarımızda, giysinizin su tutmazlık özelliğini yeniden aktif hale getiren ürünler mevcuttur. Ayrıca, bakım talimatlarında bu konuyla ilgili öneriler yer alır.
Rüzgar kesen bir ürünün artısı nedir? Bedeninizin aşırı ölçüde soğumasına neden olabileceğinden hem aktivite sırasında hem de dinlenirken rüzgardan korunmanız gerekir. Rüzgara ve soğuğa bağlı olarak hissedilen sıcaklığı ölçen 'Windchill' modeline göre: 30 km/sa hızla esen rüzgarla birleşen 5°C'lık sıcaklıkta, hissedilen sıcaklık 0°C olur. Hava sıcaklığı 0°C ve rüzgarın hızı 40 km/sa olduğunda, hissedilen sıcaklık -7°C olur. Offshoroa salopetiniz, rüzgarın bu etkisinden korunmanızı sağlar.
Su geçirmeyen ve hava alan hidrofil membran nedir? Hidrofil membran, teri dışarı atmak için aşamalı olarak işlev görür. İlk aşamada, kumaş dolana kadar su buharını emer, ardından ürünün iç ve dış kısmı arasındaki basınç farkı sayesinde su buharını dışarıya atar. Hidrofil membranın en önemli özelliklerinden biri gözenekli olmamasıdır, dolayısıyla tuzlu su kristallerinden arındırmak için yoğun şekilde yıkama gerektirmez. Böylece, nefes alabilirlik özelliği zaman içinde etkisini yitirmez.
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Novadry, meterolojik koşullar simülatöründe fırtına şeklinde yağan yağmur koşullarını taklit eder. Bu bağlamda, 4 saat boyunca 300 l/sa/m² yağışa tabi tutulan ürünün kuru kaldığı görülmüştür. Dünya yağış rekoru, 1942 yılından beri kırılamayan (Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi, USDC) ve ABD'ye 4,5 saat boyunca 174 l/sa/m2 olarak düşen yağış ve Paris'te yağmur yağdığında ortalama 2 l/sa/m2 (www.Paris.fr) olarak gerçekleşen yağıştır.
Garanti 2 Yıl
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM